Më mbaj mend (për 1 muaj)

Redon Makashi - Perse Ne Bere Te Te Urrej Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  45

E ndjeva gjithçka po mbaronte
S’ishim më si më parë
Ajo dashuri s'rezistonte
Ajo ishte vrarë

E shume u mundova t’a ktheja
Po gjithçka ishte e kotë
Ti kishe vendosur të shkonje
Nje jetë të re të filloje

Para se të shkosh ti vajzë
Degjomë një fjalë
Se të gjithë djemtë
Njësoj janë

Po ti ndoshta asnjëherë
Nuk më ke ndjerë vërtet
Atë zemrën time
Ti s'e njeh

Shko vajzë ti në jetën tënde
Shko se të urrej
Ti mua më solle veç dhembje
Dashurinë ma rrëmbeve

Shko vajzë ti në jetën tënde
Shko dhe rri e qetë
I humba të gjithë ato ndjenja
S’më besohet
Se të kam dashur vërtet

E mos u shqetëso më për mua
Se do di si të dal
Ndoshta në fillim pak do të vuaj
Por te ty kurrë s’do të ndalem

Do mundohem t'i harroj të gjitha
Ato kujtime që më le ti vajzë
Sepse ti s’je më e imja
Me tjeter kënd do të dalësh

Para se të shkosh ti vajzë
Degjomë një fjalë
Se të gjithë djemtë
Njësoj janë

Po ti ndoshta asnjëherë
Nuk më ke ndjerë vërtet
Atë zemrën time
Ti s'e njeh

Shko vajzë ti në jetën tënde
Shko se të urrej
Ti mua më solle veç dhembje
Dashurinë ma rrëmbeve

Shko vajzë ti në jetën tënde
Shko dhe rri e qetë
I humba të gjitha ato ndjenja
S’më besohet
Se të kam dashur vërtet (2x)


Ky tekst u dërgua nga EnoRedon Makashi
Publikimi: 01/12/1999
Festivali: Zhurma Show 2009


Redon Makashi - Perse Ne Bere Te Te Urrej
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Perse Ne Bere Te Te Urrej".
3. Video është e këngës "Perse Ne Bere Te Te Urrej", por nuk këndohet nga Redon Makashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Redon Makashi:


Komente 0