Më mbaj mend (për 1 muaj)

Redon Makashi - Zilja Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Se do ti them asaj te dua ty moj vajze
se do ti theeeeeemmmmm...

Ja zilja ra, ora mbaroj
mezi po pres, qe ta takoj
dhe vajza duket, me cante ne dore
dhe si nje flutur ajo vrapon

Ja zilja ra, ora mbaroj
mezi po pres, qe ta takoj
dhe vajza duket, me cante ne dore
dhe si nje flutur ajo vrapon

ref.
Se do ti them, asaj
te dua ty moj vajze
ty moj vajze

midis te tjerve
shpejt e dalloj
shoh syte e saj qe sjane te qete
dhe me kerkojne
dhe vajza duket, me çante ne dore
dhe si nje flutur ajo vrapon

Dhe ja drejt meje niset nxiton
me syte e saj qe sjane te qete
dhe me kerkojne
dhe vajza duket, me cante ne dore
dhe si nje flutur ajo vrapon

ref.
Se do ti them, asaj
te dua ty moj vajze
Se do ti them, asaj
te dua ty moj vajze
ty moj vajze


Ky tekst u dërgua nga Eni Sallçini


Akordet:

[C] Ja zilja ra,
[Am] ora mbaroi
[F] un mezi pres,
[G] qe ta takoj.

[C] Ja vajza doli
[Am] me cante ne dore
[F] por si nje flutur
[G] ajo vrapon

[C] S'di c'ti them
[Am] oh...un asaj't
[F] oh...vajz
[G] te dashuroj

Redon Makashi - Zilja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zilja".
3. Video është e këngës "Zilja", por nuk këndohet nga Redon Makashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Redon Makashi:


Komente 0