Më mbaj mend (për 1 muaj)

Redon Makashi - Enderroj Te Te Shoh Serish Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Ne gjysmen e qiellit ka ca pika shi
Ne gjysmat jetem bave vetem lotin tim pikon
Sa her kam dhimbje dhe renkoj
Ne neten e ngrohta vetmia me fton
Dhe ngre koken lart mundohem qe te shoh ate
Me duket vetem turbull dhe asgje

Cpo ndodh me ne
Ku jam dhe ku je
akoma nuk te gjej

Enderroj tet shoh serish
Veshur me bluz plot ngjyr
Floket mbaje vetem hedhur ne fytyr
Loti dhe shiu me thon prite se kete her do vin
Lagur ecen vetem neper shiii

Ne gjysmen e qiellit ka ca pika shi
Ne gjysmat jetem bave vetem lotin tim pikon
Sa her kam dhimbje dhe renkoj
Ne neten e ngrohta vetmia me fton
Dhe ngre koken lart mundohem qe te shoh ate
Me duket vetem turbull dhe asgje

Cpo ndodh me ne
Ku jam dhe ku je
akoma nuk te gjej

Ja zeri im diku ndaloj
Vjen zeri yt me te kendoj
Jo se besoj zdi perse te 2 kaq shiun dashurojm

Enderroj tet shoh serish
Veshur me bluz plot ngjyr
Floket mbaje vetem hedhur ne fytyr
Loti dhe shiu me thon prite se kete her do vin
Lagur ecen vetem neper shiii

Veshur me bluz plot ngjyr
Lagur ecen vetem neper shi


Ky tekst u dërgua nga BinaRedon Makashi
Renditja: Top 200
Publikimi: 30/12/2010


Redon Makashi - Enderroj Te Te Shoh Serish
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Enderroj Te Te Shoh Serish".
3. Video është e këngës "Enderroj Te Te Shoh Serish", por nuk këndohet nga Redon Makashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Redon Makashi:


Komente 0