Më mbaj mend (për 1 muaj)

Redon Makashi - Ku Jam E Ku Je  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  24

Këngë e albumit:

"Te Dua Ty (Melodi Dashurie)"

Këngë e albumit:

"Boten Time"

Pjesëmarrëse në

Zhurma Show 2012

Pjesëmarrëse në

Netët E Klipit Shqiptar 11

Komente

14 🔥

08/03/2012

2012-03-07T23:57:05+00:00Ne gjysmen e qiellit ka ca pika shi
Dhe gjysma tjeter mban vetem lotin tim
Pikojne, sa her qe kan dhimbje
Dhe renkojne
Ne netet e ngrohta vetmia me ftof
Dhe ngreh koken lart mundohem qe te shoh ate
Po dukej vetem turbullt dhe asgje
Cpo ndodh me ne
Ku jam dhe ku je
Akoma nuk te gjej
Enderroj tet shoh serish
Veshur me ate bluze plot ngjyre
Floket mbaje hedhur ne fytyre
Loti dhe shiu me thone
Prite se kete here do te vije
Lagur ecen vetem neper shi
Ne gjysmen e qiellit ka ca pika shi
Dhe gjysma tjeter mban vetem lotin tim
Pikojne, sa her qe kan dhimbje
Dhe renkojne
Ne netet e ngrohta vetmia me ftof
Dhe ngreh koken lart mundohem qe te shoh ate
Po dukej vetem turbullt dhe asgje
Cpo ndodh me ne
Ku jam dhe ku je
Akoma nuk te gjej
Enderroj tet shoh serish
Veshur me ate bluze plot ngjyre
Floket mbaje hedhur ne fytyre
Loti dhe shiu me thone
Prite se kete here do te vije
Lagur ecen vetem neper shi.


Ky tekst u dërgua nga AdelinaElezi
Më Shumë Këngë Nga Redon Makashi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet