Më mbaj mend (për 1 muaj)


Redon Makashi - Ndjej  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  9

Këngë e albumit:

"Mix Vol.1"

Këngë e albumit:

"Kenget E Shekullit"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2010

2010-11-30T23:00:00+00:00Sa herë çdo natë kur jam vetëm,
të ndjej dhe ti më mungon.
Ndoshta për mua nuk kthehet më prapë,
asnjë ndjenjë si kjo.

Ti je e vetmja në botë,
që dua dhe s'e harroj.
Jo s'mund ta fsheh,
edhe malli më merr,
në vetmi, pa ty mbaroj.

Ndjej, ndjej,
kur s'të kam më fort të dua.
Ndjej, ndjej,
e s'të harroj.

U lodha duke menduar,
akoma plaga më dhemb.
I ndjej akoma ato buzët e tua,
shije hidhur ti më le.

Nuk e kuptoj çfarë po ndodh në jetën time,
s'dua më ty të t'mendoj.
Kur jam vetëm ti vjen, në mendimet e mia,
edhe shpirtin ma trazon.

Ndjej, ndjej,
kur s'të kam më fort të dua.
Ndjej, ndjej,
e s'të harroj.

Veç ndjej, ndjej,
jo nuk mund kaq fort të dua.
Ndjej, ndjej,
çdo gjë mbaroi.

Atë natë me shi,
kur më humbe në errësirë,
të thash "mos ik, vetëm mos ik",
ti s'më the as lamtumirë.

Çdo gjë do t'kaloi,
do të mbesi veç kujtim,
e do jetoj, do jetoj dhe unë pa ty.

(refren)


Ky tekst u dërgua nga djali
Më Shumë Këngë Nga Redon Makashi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet