Më mbaj mend (për 1 muaj)

Redon Makashi, Aleksandër Gjoka & Elton Deda - Remember Rock&roll Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  11

Zilja s'më zgjon
Kur ora shkon dymbëdhjet
I evitoj lajmet e zeza në gazet
Kafen e pres në oren dy me një ferrnet
Sa më pëlqen, ky rritëm jete pa diell

Rritmin tim ti pse e shan'
Një moralist, një pije ndanl
Në k'të kaus rrezistoj
Rock n roll un jetoj

Ref:
Hej remember rack n roll
Hej remember rack n roll
Hej remember rack n roll
Hej remember rack n roll

Zilja s'më zgjon
Dhe kur ora shkon dymbëdhjet
I evitoj lajmet zeza në gazet
Të vjetra jan, një pal këpuc nga rrug e gjat
Por kjo muzik, ende të ri shpirtin ma mban

Në k’të kaus s'rezistoj
Me rock n roll un jetoj
Horizontin e shikoj
Ai ka ngjyrën rock n roll

Ref:(4x)
Hej remember rack n roll

Jo asgjë s’na ndan
Dua t’jem i lir
Rock n roll në pafundsi

Ref:(4x)
Hej remember rack n roll


Redon Makashi, Aleksandër Gjoka & Elton Deda - Remember Rock&roll
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Remember Rock&roll".
3. Video është e këngës "Remember Rock&roll", por nuk këndohet nga Redon Makashi, Aleksandër Gjoka & Elton Deda.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Redon Makashi:


Komente 0