Më mbaj mend (për 1 muaj)

Reeph - Shqiptar Me Zemer (diss Serbia) Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Reeph

N'venin tem kerset alltija...Hajjdi trima afronu knena
Nën kom tmija osht serbijae nzemer SHQIPJA ME 2 KRENA
Ku met tash karhagjigji..Që q'do t'keqe e ka bo tek ne
Sun u ngi me gjak millosh-viqi...Po tash ngihet me dhe

Un jom shqiptar me zemërPo edhe n'amerik kom shum miq
Me 1 koh e kish bo lopa 1 viqe emri i ti tash o tadiq
Ju qetnik qe kurr sngini me buk..Une me mut ju ngifsha
Vorrët jav pshurrshae juve t'gjallve ngoj juv dhifsha

Kosova Jon e mir perher ke e lirEdhe hala e lir mbeti
Ju qitne granimin n'luft..Se per to i kem armt me veti
Jom krenar qe jom shqiptar..E per serbi s'mkerset kari
Jom krenar që mbaj kët emer..E qe kom tradit shqiptari

Edhe venin e juv t'pshurrt...Na Jav kena bo me mexh-de
Shpyrti jem osht i qetVeq kur ftyra jem prek n'sexhde
A ju s'kini ardhmëriJu nuk besoni n'zot se jeni pa fe
po e ngrit pak zoninKa me ju marr malli me shkel ket dhe

Tigri

Respektt per shqiptarin..Respekt per ameriken
Respektt per ata trima qe nuk e njohen friken
Ska mo shkavellaa..se nqdo kufi e kem ushtrin
Gishtin e madh per kosovene tmesmin per serbin

Reeph

n'rap t'dyt tash po shkruj..Direkt kungja serbis pi gjuj
Osht let me le n'ven ton..po o zor me kafshu n'ven t'huj
SHUJse shqiptari ka lind shqiptaredhe do tvdes shqiptar
Ju jeni t'pa-shpirtt be...qysh masakrohët fmija 2 vjeqar

Keni lon djem pa bab..E keni vra gra pa bo kurfar sherri
Mos harroni se ntjetren botme dyr t'hapta ju pret ferri
Hala vajton motra per vlla..e n'tjetren on baba per djal
Edhe pse hiq se mendoni.. 1 dit para ALLAHUT kini me dal

Nzemren tem osht shqiponjagjaku i kuq e formon flamurin
T'bashkum mi mbrojt trojet tona..E ju me kok thene murin
n'qdo sen t'serbis pe pshurrim..Se n'kosov mo skini senn
Seni i fundit qe muni me morr n'ket ven.. osht kari jemm

Nvenin tem ka trim mbi trimaMi permen kurr s'vi te funi
Lirisht qitmi ata serb-tutcase pa problem-ren ti shkuni
Juv ka hyp munime bo sen spo munise neve na lidh 1emer
Dost serbin pe maj veq n'karA KOSOVEN e maj veq n'zemer


Ky tekst u dërgua nga Undergroundrap


Nuk kemi video për këtë këngë.


Reeph
Publikimi: 14/01/2011


Reeph - Shqiptar Me Zemer (diss Serbia)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shqiptar Me Zemer (diss Serbia)".
3. Video është e këngës "Shqiptar Me Zemer (diss Serbia)", por nuk këndohet nga Reeph.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Reeph:


Komente 0