Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  4
BIOGRAFIA: Reik është një grup këngëtarësh i huaj i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Reik is a Latin Grammy-winning Mexican band from Mexicali, Baja California formed by Jesús Alberto Navarro Rosas (lead vocals), Julio Ramírez Eguía (guitar/background vocals), and Gilberto Marín Espinoza (guitar). The group's name actually means "rake" (as in raking the guitar's strings), but the band wanted their Mexican listeners to pronounce it correctly, hence, Reik. In 2003, Abelardo Vazquez ended their then-nascent musical project, tenta...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Isa Tkm

Teen Angels

Las Populares

Erreway

La Nueva Banda Timbiriche

Preluders

Antique

Culcha Candela

Blaugrana

Angels Mx

Tags: Reik


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet