Më mbaj mend (për 1 muaj)

Remi Jakupi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  17
 • Emri i Vërtetë:
 • Remzi Jakupi
 • Vendlindja:
 • Medvegjë
 • Mosha:
 • 53 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Remi Jakupi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe popullore moderne. Remzi Jakupi Remi është një këngëtar i mirënjohur nga Kosova, si dhe nji ndër këngëtarët më të mirëfillt shqiptar. Shkollimin e ka kry në Medvegjë, Prishtinë dhe New York. Ka associate degree në computer science qysh nga viti 2001 kur diplomoj si studenti më i mir i gjeneratës me notën më të lartë mesatare 4.0 ne Institucionin Teknologjikë TCI në New York. Gjat karierës ka botuar shume albume solistike. Perveç atyre qe gjenden te teksteshqip.com,...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Twitter

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Komente

1 🔥Gurbetqari (2018)

Hej (2017)

Femer E Deshtuar (2014)

Goooool (2013)

Rrush Rrush (2012)

Ndryshe (2009)

Më Ka Zën Dashnija (2007)

Live (2005)

Fiki Dritat (2001)

M'ka Marre Malli (1999)


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Naim Abazi

Xhevair Akulli

Hajro Pepa

Remzi Leka

Markelian Kapedani

Gëzim Salaj

Adnan Bala

Aziz Dervishi

Hidaver Osmani

Ferdinant Bjanku

Tags: Remi, Remzi Jakupi, Remi Jakupi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet