Më mbaj mend (për 1 muaj)

Remi - Dy Kandila Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


dy kandila ne gjethesi
pran njeri tjetri si un dhe ti
u zgjuan epshet e dashuris nji kujtim

Ne eresir un dhe ti syt e tu ne syt e mi
dora jote ne gjoksin tim houoo
dy kandila ne gjethesi pran njeri tjetri
si un dhe ti u zgjuan epeshet e dashuris
nji kujtim

Ref:
ne rrug te qytetit nji kandil ende po shenderit
malli po djeg e loti loton ty duke prit houo

ne eresire un dhe ti syt e tu ne syt e mi
dora jote ne gjoksin tim houoooo
dy kandila ne gjethesi pran njeri tjetit
si un dhe ti u zgjuan epesht e dashuris nji kujtim

Ref:
ne rrug te qyteit ende po shenderrit malli
po djeg e loti loton ty duke prit houooo


Ky tekst u dërgua nga KukuRemi Jakupi
Publikimi: 01/12/2001


Remi - Dy Kandila
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dy Kandila".
3. Video është e këngës "Dy Kandila", por nuk këndohet nga Remi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Remi Jakupi:


Komente 0