Më mbaj mend (për 1 muaj)

Remzie Osmani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  665
 • Vendlindja:
 • Mushtisht 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 49 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Remzie Osmani është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, popullore folklorike, popullore dasmash, popullore kosovare dhe popullore vajtuese. Paraqitja e parë para publikut është në vitin 1977 me këngën "Lute lute nëna bijen". Talenti i këngëtares është zbuluar nga mësuesit e muzikës Ibrahim dhe Mustafë Hamiti nga Mushtishti dhe është mbështetur nga mësuesi i gjuhës shqipe Ali Selmanaj. Anëtare e shoqërisë kulturore artistike "Afërdita" nga Mushtishti dhe "Jehona" nga Theranda (Suha reka). Turneu i parë nëpër Kosovë dhe Maqedoni me shoqërinë kulturore artistike "Afërdita" në vitin 1978...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Motra e

Nexhat Osmanit

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Kanali

Youtube

Komente

37 🔥Merre Zemrën Time (2015)

Gjerdani I Dashurise (2013)

Për Mua Je Kryevepër (2012)

Kafe Muhabet (2011)

çka Shkoj Dje (2010)

Dikur (2009)

Jeton Dashuria Jone (2008)

Moll E Kuqe (2008)

Sa T'kushton Fjala Te Dua (2008)

Hajde Luj Hajde Luj (2007)


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (4)

13
3
2
2

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Mihrije Braha

Violeta Kukaj Retkoceri

Alberie Hadergjonaj

Nora Istrefi

Orinda Huta

Parashqevi Simaku

Anxhela Peristeri

Bleona Qereti

Ava Max

Gili

Tags: Remzie Osmani, Remzije Osmani, Remzie Osmani, Remzija


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet