Më mbaj mend (për 1 muaj)

Remzije Osmani - Andërr Shqiptare Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  21

I
Shumë një natë t'vështir
Kam kalu moj nanë
Se me ka ardh në andërr
Kastrioti mbramë

U ngrita në këmbë
Dhe e përshëndeta
Ai nisi o me m'pyt
Për trojet e veta

Zor më ka ardh bre nanë
Por mu desht me i thanë
Gjysmën e Shqipënisë
Ndër shkja ta kam lanë

II
M'pyti Kastrioti
Ku e kam kufinin
Ku ma ke lanë Shkupin
Preshevën Ulqinin

A pak tu duk shpatën
Me ma lan në vënd t'huj
Pse ma paske lanë
Kështu Shqipëninë rrëmujë

E kur tokën tande
Po ta shkel o i huji
Qysh po të hahet buka
Qysh po të pihet uji

III
Nata e vështirë
Moj nanë ishte shumë
Sa që nuk guxoj
Sonte me ba gjumë

Se asht turp me ardh
Kastrioti prap
E me më gjet moj nanë
Tuj fjetun në shtrat

Pasha sytë e ballit
Na vret buka e Zotit
Mos me ja çu në vend
Fjalën Kastriotit.


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber

Remzije Osmani - Andërr Shqiptare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Andërr Shqiptare".
3. Video është e këngës "Andërr Shqiptare", por nuk këndohet nga Remzije Osmani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Remzie Osmani:


Komente 0