A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Remzie Osmani & Nexhat Osmani - Moj E Mira


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  6

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2007

2007-12-01T00:00:00

Më Shumë Nga

Nexhat Osmani

Këngë e albumit:

"Moj Kosove T'lumte Na Per Ty"


moj e mira pash jaranin
shko ne prizren me fal bajramin

se n'prizren more ka shyhret e
ka xhamijao mor ka mejtep

ka mejtem more ka xhami e
vin e falen kta djemt e ri e

vin e falen kta djemt e ri e
po bojn dajre me cifteli

po bojn dajre me cifteli
ti mej ra e dada me kcy e

ti mej ra e dada me kcy e
fleta blinit na pik mbi kry e

fleta blinit na pik mbi kry e
spo m'njek zemra me shku ne shpi e

spo m'njek zemra ne shpi me shkue
jaranesha mu ka martue

jaranesha mu ka martue
ska kush fal o bajram me mue

ska kush fal o bajram me mue
more me marr ne gryk e me me shtrengue o hej


Ky tekst u dërgua nga  Beni
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019