Më mbaj mend (për 1 muaj)

Remzije Osmani - Kur Bien Tupani Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Sa bjen tupani i pare
ngrihem dhe kercej
dua nje shami moj nane
nanen ku ta gjej o ku ta gjej

Sa bjen tupani pare
mbremjes ne aksion
dua nje shami moj moter
motren ku ta gjej o ku ta gjej

REF
Thash se jam vetem
lart bjeshkeve me bore
po vjen nje djal i bukur
me shami ne dore
e kish te mbushur
me zambak te bardh
la shanin e ia morra doren
hym ne valle bashk

II
???????????????
dua te kercej
syri syrin e kerkon o
djalon ku ta gjej o ku ta gjej

shamin ai ma soll
vallja ndizet flak
me ngjan sikur ne er
nje lendin e bardh o me zambak

REF
Thash se jam vetem
lart bjeshkeve me bore
po vjen nje djal i bukur
me shami ne dore
e kish te mbushur
me zambak te bardh
la shanin e ia morra doren
hym ne valle bashk


Ky tekst u dërgua nga  Beni   arsimdiber


Nuk kemi video për këtë këngë.
Remzije Osmani - Kur Bien Tupani
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kur Bien Tupani".
3. Video është e këngës "Kur Bien Tupani", por nuk këndohet nga Remzije Osmani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Remzie Osmani:


Komente 1