Më mbaj mend (për 1 muaj)

Remzie Osmani - Kenga E Veles Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Ooo more Velo i lumi Vele
O a t'bjen n'men o
Per Ymerin
Oh vaj medete.

Ooo a t'bjen n'men o more
Per o Ymerin, o per Ymerin
O goj o sheqerin
Oh vaj medete.

Ooo hoxhallar o more
Ju o sa jini
O pash Qitapet o qe i kini
Oh vaj medete

Ooo pash Qitapet o
Ju o qe knoni
O Velen tem ma mir o t'ma lani
Oh vaj medete

Ooo kur e qiten Velen me la e
O babe e nane zemra ju tha e
Oh vaj medet

Ooo kur e çiten Velen o n'tabute
O babe e nane zemra ju kpute
Oh vaj medete

Ooo kur e çun o Velen o te vorri
O zemra nanes at dit
I kopi
Oh vaj medete.


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber

Remzie Osmani - Kenga E Veles
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenga E Veles".
3. Video është e këngës "Kenga E Veles", por nuk këndohet nga Remzie Osmani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Remzie Osmani:


Komente 0