Më mbaj mend (për 1 muaj)

Remzie Osmani - Kenge Per Ukshin Hotin Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16

Hej a ka kush qe na thot
Per nje trim ku ndodhet sot
Emri edhe vepra e tij
Kan lan nam e histori

Si nuk njohu aspak frig
Zemra e tij sa dy male
Nuk shterroi asnjeher
Mendja e tij gjeniale x2

Ref...x2
Ukshin Hoti Ukshin Hoti nderi yn
Trim gjeni e patriot
Duhen shekuj per me e lind
Nje si ti ne kete toke

Hej Krusha E Madhe ti na fale
Nje burre trim atdhetar
Nje profet per Shqiptarin
Qe s'peshohet as me ar

Edhe era kur po fryn
Ukshin Hoti po therret
Ti kolos i kombit ton
Gjithmon gjall ke me mbet x2

Ref...x2
Ukshin Hoti Ukshin Hoti nderi yn
Trim gjeni e patriot
Duhen shekuj per me e lind
Nje si ti ne kete toke

Duhen shekuj per me e lind
Nje si ti ne kete toke


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber

Remzie Osmani - Kenge Per Ukshin Hotin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenge Per Ukshin Hotin".
3. Video është e këngës "Kenge Per Ukshin Hotin", por nuk këndohet nga Remzie Osmani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Remzie Osmani:


Komente 0