Më mbaj mend (për 1 muaj)

Remzie Osmani - Edhe Një Natë Pa Ty Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  75

Edhe nje nate pa ty
e smund t'duroj as deri neser
ti me nuk je aty
aty ku te ndjeja me teper
te thash se morri fund
por te genjeva ty dhe veten
se e verteta jone
do te me ndjek pas
per gjithe jeten

REF
nje pjes e zemres
esht e ngrire
si nje akull mbet e ftoht
ishe i vetmi ne ket jet
ce dikur e mbaje ngrohte

nje pjes e zemres
sot pushoj
me nuk rrah e sesht e gjalle
si do t'ju them te tjereve
qe ste kamne jemi ndare

II
edhe nje nate pa ty
pa puthejet qe aq shum i ndjeja
parajsen e vertet
ne cdo moment tek ti e gjeja
te tash se morri fund
po te genjeva ty dhe veten
se e verteta jone
do te me ndjek pas
per gjithe jeten

REF
nje pjes e zemres
esht e ngrire
si nje akull mbet e ftoht
ishe i vetmi ne ket jet
qe dikur e mbaje ngrohte

nje pjes e zemres
sot pushoj
me nuk rrah e sesht e gjalle
si do t'ju them te tjereve
qe ste kamne jemi ndare REF x2


Ky tekst u dërgua nga  BeniRemzie Osmani
Renditja: Top 200
Publikimi: 03/06/2014
Festivali: Zhurma Show 2014
Muzika: Arsim Bunjaku
Teksti: Arsim Bunjaku
Orkestrimi: Nexhat Mujovi (Wirusi)
Video Produksioni: MAX Production


Remzie Osmani - Edhe Një Natë Pa Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Edhe Një Natë Pa Ty".
3. Video është e këngës "Edhe Një Natë Pa Ty", por nuk këndohet nga Remzie Osmani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Remzie Osmani:


Komente 0