Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Live Video Kërko Video

Remzie Osmani - Shoku Po Martohet  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

02/12/2017

2017-12-02T16:48:12+00:00

Teksti:

Abaz Selmani

Muzika & Orkestrimi:

Nexhat Mujovi (Wirusi)
shoqeri e vjeter sonte jemi m'bledh
vendin ma te mir na e kan zgjedh
hajde urime ne emer te shoqnis
nje shok ka vendos me i dhane funde beqaris

REF
kenga po kendohet
shoku po martohet
urime qiftit
le te trashegohet

kenga po kendohet
shoku po martohet
numri i beqarve
per nja per nja
o per nja po pakohet

II
ktu po bahet nami dojan me kall
veq edhe sonte ky djali beqar
hajde urime ne emer te shoqnis
nje shok ka vendos me i dhane funde beqaris

REF
kenga po kendohet
shoku po martohet
urime qiftit
le te trashegohet

kenga po kendohet
shoku po martohet
numri i beqarve
per nja per nja
o per nja po pakohet


Ky tekst u dërgua nga  Beni
Më Shumë Këngë Nga Remzie Osmani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet