Më mbaj mend (për 1 muaj)


Remzie Osmani & Nexhat Osmani - Ah Moj Moter
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ah Moj Moter".
3. Video është e këngës "Ah Moj Moter", por nuk këndohet nga Remzie Osmani & Nexhat Osmani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Remzie Osmani & Nexhat Osmani - Ah Moj Moter Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Teksti:

Imperialb

Komente

Asnjë Koment

02/12/2017

2017-12-02T14:11:07+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ah Moj Moter" kënduar nga Remzie Osmani & Nexhat Osmani.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 2 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
2

DËRGO TEKSTIN

Teksti: Imperialb

Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Astrit Mulaj - Ah Moj Moter

A moi moter qa po ban
i merzite babe e nane
Mos i fal ti dashuri
Ai ka gru e fmi
Mos moi moter je e re
Pash ni zot une pot bai be
O krejt per ty i kisha ba
keq nuk du me t'pa

Drit me sy kurr s'ke me pa
baben prej fmive me nda
lumturi kurr s'ki me gjet
e me lot me qu ket jet

Ref:
Oh o mos mo Lum motra
e huja sbahet e jotja
mos pot lus si vlla
ket gabim ti mos me ba

I pabesi bes nuk zen
ke me vujt o motra jem
mbyllur ki me nejt n'shpi
ai ka shpirt te zi
mos moi moter je e re
pash ni zot pot bai be
krejt per ty i kisha ba
keq nuk du met pa

Drit me sy kurr s'ke me pa
baben prej fmive me nda
lumturi kurr s'ki me gjet
e me lot me qu ket jet

Ref:
Oh o mos mo Lum motra
e huja sbahet e jotja
mos pot lus si vlla
ket gabim ti mos me ba

Shyretja:
vlla vlla vllau jem
me kto fjal zemren ma then
vlla vlla vllau jem
me kto fjal zemren ma then

Drit me sy kurr s'ke me pa
baben prej fmive me nda
lumturi kurr s'ki me gjet
e me lot me qu ket jet

Ref:
Oh o mos mo Lum motra
e huja sbahet e jotja
mos pot lus si vlla
ket gabim ti mos me ba

Elizabeta Marku - Ah Moj Moter

Ah moj moter du me t thon
Me nivdjal marak kam zan
Per çudi mka ra kojshi
Si tja thëm moj nuk po di

Du du du me i thon
Po du zemren me ja dhon
Du du du me i kallzu
Se me tej jom dashuru

Du du du me i thon
Po du zemren me ja dhon
Du du du me i kallzu
Se me tej jom dashuru
...
Më Shumë Këngë Nga Remzie Osmani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë