Më mbaj mend (për 1 muaj)

Remzije Strumcaku (Rema)

Remzije Strumcaku (Rema)
  • Emri i Vërtetë:
  • Remzije Strumcaku
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Ditëlindja:
  • 4 Maj
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♉ Demi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  110

Remzije Strumcaku (Rema) është këngëtare e njohur. Në vitin 2011, Rema, Elizabeta Marku, Xhezair Elezi & Zef Beka publikojnë albumin "Moj Dashni E Vjeter".

Në vitin 2012, Remzije Strumcaku publikon albumin "Live".

Në vitin 2014, Remzije Strumcaku publikon albumin "Dridhe Belin".

Më datë 9 Dhjetor 2015, Rema publikon videoklipin "I Need Your Love".

Në vitin 2016, Remzije Strumcaku (Rema) publikon albumin "Kenge Dasmash 2016".

Më datë 3 Mars 2017, Remzije Strumcaku publikon videoklipin "Shprehu". Teksti u shkrua nga Arsim Bunjaku. Për orkestrimin u kujdes Nexhat Mujovi (Wirusi).

Më datë 2 Janar 2018, Remzije Strumcaku publikon videoklipin "Po Knaqem".

Më datë 13 Janar 2018, Remzije Strumcaku publikon videoklipin "A Thua Ma Fale".

Në vitin 2018, Remzije Strumcaku (Rema) publikon albumin "Live 2018".

Më datë 4 Qershor 2019, Remzije Strumcaku publikon videoklipin "Luje". Muzika e këngës u punua nga Marsel Gunga, teksti u shkrua nga Gent Fatali, ndërsa për orkestrimin u kujdes Marsel Gunga. Videoklipi u prodhua nga kompania ND Film Pro.

Më datë 18 Shtator 2019, Remzije Strumcaku publikon videoklipin "Trego". Muzika e këngës u punua nga Marsel Gunga & 2 Step, teksti u shkrua nga 2 Step, ndërsa për orkestrimin u kujdes Marsel Gunga. Videoklipi u prodhua nga ND Film Pro, ndërsa produksioni audio u realizua nga Gravity Albania.

Më datë 16 Gusht 2020, Remzije Strumcaku publikon videoklipin "Gurbeti". Produksioni audio u realizua nga Arti Rec.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

3

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Komente 3