Renato Jaho
Renato Jaho
Renato Jaho
  • Vendlindja:
  • Shqipëri
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Renato Jaho është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Më datë 15 Maj 2013, Renato Jaho publikon videoklipin "Kafe Pa Sheqer".

Në vitin 2013, Renato Jaho publikon albumin "Kafe Pa Sheqer"

Më datë 14 Shtator 2014, Renato Jaho publikon videoklipin "Kacurrele".

Më datë 17 Gusht 2017, Renato Jaho publikon videoklipin "Si Uragan". Muzika e këngës u punua nga Valter Beqo, teksti u shkrua nga vetë Renato Jaho, ndërsa për orkestrimin u kujdes Valter Beqo. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 5 Prill 2016, Renato Jaho publikon videoklipin "Te Faleminderit".

Më datë 29 Dhjetor 2018, Free Mc's & Renato Jaho publikojnë videoklipin "Le Te Ndizet Nata". Videoklipi u prodhua nga kompania Supersonic.

Më datë 17 Maj 2019, Renato Jaho publikon videoklipin "Sa Te Dua, Une E Di". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Renato Jaho.

Më datë 3 Gusht 2019, Renato Jaho publikon videoklipin "E Bukura". Muzika e këngës u punua nga Adrian Hila.

Më datë 18 Dhjetor 2019, Renato Jaho publikon videoklipin "Baba Të Paça Sa Malet". Muzika e këngës u punua nga Renato Jaho, ndërsa për orkestrimin u kujdes Bledi Telha.

Më datë 26 Qershor 2020, Renato Jaho publikon videoklipin "Mirsevini Ju Pret Vlora". Muzika e këngës u punua nga Renato Jaho, ndërsa për orkestrimin u kujdes Bledi Telha. Videoklipi u prodhua nga kompania Cinefocus GT.

Më datë 26 Shkurt 2021, Renato Jaho publikon videoklipin "Dora Me Byzylyk". Muzika e këngës u punua nga Renato Jaho, ndërsa për orkestrimin u kujdes Bledi Telha. Videoklipi u prodhua nga kompania Cinefocus GT.

Më datë 21 Qershor 2022, Rovena Ibrahimi & Renato Jaho publikojnë videoklipin "Vere & Trendafila". Muzikën dhe orkestrimin e këngës e punoi Edi Balili, ndërsa tekstin e shkroi Nexhip Sera. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 12 Nëntor 2022, Renato Jaho publikon videoklipin "Nga Dritarja Ne Dritare". Muzika dhe orkestrimi i këngës janë shkruar nga Mario Bregu.

Më datë 28 Prill 2023, Rovena Ibrahimi & Renato Jaho publikojnë videoklipin "Kush Ka Faj". Teksti i këngës u përgatit nga Nexhip Seraj, teksa për arranzhimin u kujdes Mario Bregu. Produksioni audio u realizua nga Mario Bregu.

Më datë 7 Gusht 2023, Renato Jaho publikon videoklipin "Më Marrose". Muzika dhe orkestrimi i këngës u punuan nga Mario Bregu, ndërsa teksti u shkrua nga vetë Renato Jaho. Videoklipi u prodhua nga kompania Malespi Pro.

Më datë 15 Shtator 2023, Renato Jaho & Mario Bregu publikojnë videoklipin "Ikëm Larg". Teksti i këngës u shkrua nga vetë Renato Jaho. Videoklipi u prodhua nga kompania Ar Visual.

Më datë 9 Shkurt 2024, Renato Jaho publikon videoklipin "U Thye". Muzika e këngës u punua nga Mario Bregu, ndërsa teksti u shkrua nga vetë Renato Jaho. Videoklipi u prodhua nga kompania Ar Visual.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 7