Më mbaj mend (për 1 muaj)

Renato Sakica

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  • Prizren
  • Mosha:
  • 12 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Renato Sakica është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo për fëmijë/junior. Ai eshte nxenes ne shkollen e muzikes Lorenc Antoni ne Prizren, ku edhe luan ne fizarmonike. Renato ka filluar te kendoj nga mosha 4 vjeçare me çrast familjaret edhe e kan vrejtur talentin e tij ne kendim. Renato eshte adhurues i madh i muzikes folklorike por edhe i zhanreve tjera te muzikes....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Endi Muca

Drion Shaqiri

Eris Binaku

Dielli Veseli

Ylli Gexha

Arion Gashi

Denis Bonjaku

Venis Agaj

Lorent Mataj

Shpëtim Terolli

Tags: Renato Sakica


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet