A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Renato Doko - Fustani


Nuk ka akoma asnjë votë


10/01/2018

2018-01-10T18:05:10


"Fustani" është një këngë e re, e shtuar kohët e fundit në arkivin e këngëve të kënduara nga Renato Doko.
Me siguri do e kemi shumë shpejt këtë tekst, por do ju falenderonim pa masë në rast se mendoni të na ndihmoni.
Videoklipi nga Renato Doko i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Keli - Fustani

Aj Fustani Jot, Aj Fustani Jot
Bomba Bomba Sot.
Aj Fustani Jot, Aj Fustani Jot
Hot Hot Zemer Sot.
A Fustani A Fustani
Menden Ma Lun O Xhani
A Fustani A Fusatani
Zemer Cka Me Bani.

2x Aj Fustani Jot Xixa Xixa Oo
2x Je Sonte Nder Cika Si Kralica Oo

Aj Fustani Jot, Aj Fustani Jot
Bomba Bomba Sot.
Aj Fustani Jot, Aj Fustani Jot
Hot Hot Zemer Sot.
A Fustani A Fustani
Menden Ma Lun O Xhani
A Fustani A Fusatani
Zemer Cka Me Bani.

2x Aj Fustani Jot Ngjyra Ngjyra Oo
2x Je Si Kukull Sonte Nder Cika Oo

2x Aj Fustani Jot Pika Pika Oo
2x Je Sonte Ma E Mira Nder Cika Oo

Aurela Gaçe - Fustani

Gjyshi dua fustan edhe pike!

2x:
Nje dit nje nuse kur pash,
u pengova edhe rrash,
shoqet ika dhe i lash,
martom o baba i thash

REF.:
A me pret? A me pret? O
fustani flet, flet aaa...
A me pret? A me pret?
sa te rritem edhe vet aaa...

2x:
Me tha babai moj bij o po je e vogel
dhe nuk di, prit te rritesh edhe ti,
nuk martohesh cilimi

REF.:
A me pret? A me pret? O
fustani flet, flet aaa...
A me pret? A me pret?
sa te rritem edhe vet aaa...

2x:
Martom o baba aman,
dua te fustan,
s'dua burr as jaran
me qan syri per fustan

REF.:
A me pret? A me pret? O
fustani flet, flet aaa...
A me pret? A me pret?
sa te rritem edhe vet aaa...

REF.:
A me pret? A me pret? O
fustani flet, flet aaa...
A me pret? A me pret?
sa te rritem edhe vet aaa...

Sefe Duraj - Fustani

M'paska mar malli me nejt me ty
Nuk te tregova gjith mke pelqy
Kudo qe shkova qka do qe bona
Ne fund u binda si ty sbon nona

Syt syt nuk mund ti ndali sa bukur
Zemer po t'rin fustani trupi yt trupi
Yt mu krejt me kalli sa bukur zemer
Po t'rin fustani fytyra jote kur nuk
Harohet ty asnje 1 femer nuk te afrohet

Je shum e bukur je pa behane
Kur te perqafova frymen ma nale
Syt syt nuk mund ti ndali sa bukur
Zemer po t'rin fustani trupi trupi yt

Mu krejt me kalli sa bukur zemer
Po trin fustani syt syt nuk mund ti
Nali sa bukur zemer po trin fustani
Trupi trupi yt mu krejt me kalli sa
Bukur zemer po t'rin fustani


teksteshqip.com © 2007 - 2018