Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Live Video Kërko Video

Renis Bibo - Varka E Dashurise  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  7

Komente

Asnjë Koment

17/11/2014

2014-11-17T04:55:55+00:00

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2014
Kjo varke e harruar,
Ne breg lekundet lehte,
Me vale perqafuar,
Nen henen e argjendte

Te dy prane e prane,
Ndalemi si te hutuar,
Kjo varke mbi vete mban,
Dy trupa te bashkuar.

Sa dashuri,
Kjo varke na ka mesuar,
Ashtu sic ben me ne tani,
Dy zemra kaq fort bashkuar.

Emrat tone mbane,
Me dridhje zemrash shkruar
Mbushur me dashuri,
Kjo varke nje jete ngarkuar.

Fllad i muzgut mbi liqen,
Na perkedhel te perqafuar,
Sa qendruam se mbaj mend,
Nje jete te dashuruar.

Sa dashuri,
Kjo varke na ka mesuar,
Ashtu sic ben me ne tani,
Dy zemra kaq fort bashkuar.

Shikimet tona ne pafundesi,
Nen driten e henes se kryqezuar,
Koka mbeshtetur ne gjoksin tim,
Si nje zambak mbi uje lulezuar.

Vozit deri ne perjetesi,
Vargje dhe melodi bashkuar,
Kujtim do mbetesh ti tani,
Varke e dashurise pagezuar.


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet