A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Renis Gjoka
  • Origin:
  •  
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Birthday:
  • 12 May
  • Zodiac sign:
  • ♉ Demi
Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  40
Music genres: Pop-Rock

Renis Gjoka is a popular singer and songwriter. Ai është një nga këngëtarët më të spikatur të rrymës rrok dhe kjo jo rastësisht pasi kënga është e trashëguar në genet e tij. Ai është shkëputur nga grupi i tij “Burn” dhe prej vitesh ka krijuar nje karriere solo mjaft te suksesshme.

Në Nëntor 2012, Aleksandër Gjoka & Renis Gjoka marrin pjesë në Kënga Magjike 2012 me këngën "I Njejti Do Mbetem".

Më datë 10 Korrik 2013, Renis Gjoka publikon videoklipin "Apo E Kam Gabim?". Muzika e këngës u punua nga vetë Renis Gjoka, teksti u shkrua nga Pandi Laço, ndërsa për orkestrimin u kujdes Gent Myftaraj. Me këtë këngë, Renis Gjoka merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 13 në vitin 2014.

Më datë 28 Gusht 2013, Renis Gjoka publikon videoklipin "Une Dhe Gogoli". Muzika e këngës u punua nga vetë Renis Gjoka, teksti u shkrua nga Edmond Tupe, ndërsa për orkestrimin u kujdes Gent Myftaraj. Me këtë këngë, Renis Gjoka merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 12 në vitin 2013.

Në Dhjetor 2013, Renis Gjoka merr pjesë në Festivali i 52-të në RTSH me këngën "Mjegulla".

Në Mars 2014, Renis Gjoka merr pjesë në Kenga Ime 2014 me këngën "Falmi Sytë E Shkruar".

Në Mars 2014, Renis Gjoka merr pjesë në Kenga Ime 2014 me këngën "Mos E Vra".

Në Nëntor 2014, Renis Gjoka merr pjesë në Kënga Magjike 2014 me këngën "Dashuria Ime Ti".

Në Shtator 2015, Renis Gjoka merr pjesë në Kënga Magjike 2015 me këngën "Nuk Ka Si Ti".

Në Dhjetor 2015, Renis Gjoka merr pjesë në Festivali i 54-të në RTSH me këngën "Ato Që S'ti Them Dot".

Më datë 11 Korrik 2016, Renis Gjoka publikon videoklipin "Po Tani?". Muzika e këngës u punua nga Endrit Shani, teksti u shkrua nga vetë Renis Gjoka.

Më datë 10 Mars 2017, Renis Gjoka publikon videoklipin "Sot". Muzika e këngës u punua nga Renis Gjoka, Gent Myftaraj, teksti u shkrua nga vetë Renis Gjoka, ndërsa për orkestrimin u kujdes Gent Myftaraj.

Më datë 14 Qershor 2017, Renis Gjoka publikon videoklipin "Ia Mbathim Bashke". Muzika e këngës u punua nga vetë Renis Gjoka, teksti u shkrua nga vetë Renis Gjoka.

Më datë 13 Prill 2018, Renis Gjoka publikon videoklipin "Superstar".

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Aleksandër Gjoka

(His uncle)

Burn

(Former member)

Twitter

Account

Facebook

Profile

Instagram

Account

Add New

Official Profiles


More news about Renis Gjoka »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019