Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Reshit Boka - Te Lutem  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Eja T'vejme Kurore"

Komente

Asnjë Koment

09/05/2012

2012-05-09T15:42:28+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Te Lutem" kënduar nga Reshit Boka.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Endrit Ademi - Te Lutem

I lodhur nga netet, i thyer nga jeta
Shiu te terin me ka lagur
Te lutem lajmrohu
Se me nuk po mundem
Lajmrohu te lutem e dashur

(2x)
Te lutem ma hap deren
Trokitjet ti mi njeh
Mbreteresha ime ti je

(4x)
Si sherbetor besnik e rob i dashuris
Sonte dua ti jap fund vetmis

Vetmia me mbyti, rrugve i vetem
Jeten keshtu nuk e dua
Un jam para deres, trokas e te lutem
Se ti je e vetmja per mua

(2x)
Te lutem ma hap deren
Trokitjet ti mi njeh
Mbreteresha ime ti je

(8x)
Si sherbetor besnik e rob i dashuris
Sonte dua ti jap fund vetmis

Vjosa Emini - Te Lutem

Ishte shum gabim,
ndonse ndodhi rastesisht
nje dashuri pa fillim e perfundim.
Ata sy qe un i pash,
kur tverteten nuk ma than,
me genjyen, pa meshir.

REF:
Boll te lutem mos vazhdo,
te gjithat ty ti fal,
nuk mund as të të mallkoj.
S'kam fuqi as të të urrej,
un tash marr frym pa jet,
as ne enderr nuk kam shpres.

Ku jam une sot,
e lagur shi e lot.
E lodh shpirtin tim
gjdo dit te te harroj.
Ata sy qe un i pash,
kur tverteten nuk ma than,
me genjyen, pa meshir.

REF: (3x)
Boll te lutem mos vazhdo,
te gjithat ty ti fal,
nuk mund as të të mallkoj.
Skam fuqi as të të urrej,
un tash marr frym pa jet,
as ne enderr nuk kam shpres.

Nazmije Selimi - Te Lutem

- Sa i rendë është fakti kur fati shpinen ta kthen,
sa i rëndë është momenti kur faji mbi ty vetem bjen,
sa keç që rrugët të na ndahen në dysh,
dhe mundohem ta di miqt na panë, miqt na ranë msysh

Refreni:

* Të lutem dhembjen ma shkurto nnn,
më shaj më fyej dhee më injoro e meritoj,
të lutem ndryshe s'mund te jetë,
bë diçka qe t'harroj më lehtë, t'harroj më shpejt

- Sa e rëndë është gjendja kur heshja rrin mes nesh
sa i rëndë është momenti kur përgjithmonë largohesh
ee sonte do të beja çdo gjë vetëm kohen ta kthej
atë gabim timin që na ndau mos ta bëj

* Refreni:

Të lutem dhembjen ma shkurto nnn,
më shaj më fyej dhee me injoro e meritoj,
të lutem ndryshe s'mund te jetë,
bë diçka që t'harroj më lehtë, t'harroj më shpejt

** MELODIA:

* Refreni:

Të lutem dhembjen ma shkurto nnn,
më shaj më fyej dhee me injoro e meritoj,
të lutem ndryshe s'mund te jetë,
bë diçka që t'harroj më lehtë, t'harroj më shpejt

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Reshit Boka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet