Më mbaj mend (për 1 muaj)

Reshit Boka & Exeption - Cu Deshirush Me Kendu Nje Kenge Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

La LA la la la la

se cma dashka sonte zemra
e kam gjet nji melodi
vuna shpirtin tim ke kenga
ta kendoj me djemt e ri

sa her kenge qytetare kemi dash ne me kendu
por nuk qenka e leht fare te kendojm sonte me ju
por nuk qenka e leht fare te kendojm sonte me ju

ju kendoni sa te doni, kenge te bukura ka shume
popullore mos harroni ta kendoni keshtu si une

kemi knu hite botrore ndoshta kemi fansa plot
po ksaj kange popullore s'eshte e lehte me i dal per zot

e kan thon edhe te paret e kan lon amanet
kongt e vjetra jan thesare dhe nuk mundet kush me i prek

te gjith brezat kane kenduar
kenges nji nga nji me rradhe

dhe pse shekujt kan kaluar
kenget e shpirtit mbeten gjalle
dhe pse shekujt kan kaluar
kenget e shpirtit mbeten gjalle

ju kendoni sa te doni, kenge te bukura ka shume
popullore mos harroni ta kendoni keshtu si une

kemi knu hite botrore ndoshta kemi fansa plot
po ksaj kenge popullore s'eshte e lehte me i dal per zot

miq e shok te gjithe sa jeni
kengen bashke ne ta kendojme

kto thesare qe i kemi
brezat le ti trashegojne
kto thesare qe i kemi
brezat le ti trashegojne


Ky tekst u dërgua nga  Moni1


Nuk kemi video për këtë këngë.


Reshit Boka
Publikimi: 20/05/2014
Festivali: Kenga Ime 2014


Reshit Boka & Exeption - Cu Deshirush Me Kendu Nje Kenge
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Cu Deshirush Me Kendu Nje Kenge".
3. Video është e këngës "Cu Deshirush Me Kendu Nje Kenge", por nuk këndohet nga Reshit Boka & Exeption.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Reshit Boka:


Komente 0