Më mbaj mend (për 1 muaj)

Resmije Ameti - Bija Po Shkon Nuse Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Me kaploj merzija,
s'po muj me e bajt,
bija po me shkon nuse,
zemren ma ka kall,
bija po me shkon nuse,
zemren ma ka kall

Kurr ta pash duvakun,
menjen ma ke mar,
qysh me dal te dera,
me te than udha e mar,
qysh me dal te dera,
me te than udha e mar

Bije nanes bije,
u bofsh si mbretreshe,
sa her vi me te pa,
ishalla t'shof tu kesh,
sa her vi me te pa,
ishalla t'shof tu kesh

Tash u bone nuse,
me diten e sodit,
burrin dhe vjerrine,
duj per hater tzotit,
burrin dhe vjerrine,
duj per hater tzotit

Krushit vin te dera,
merzin sen e baj,
gajret po i jap bijes,
t'lutem bije mos qaj,
gajret po i jap bijes,
t'lutem bije mos qaj

Me percjell s'asht leht,
hallkut me kan than,
sot u vertetova,
koka kan shum rran,
sot u vertetova,
koka kan shum rran


Ky tekst u dërgua nga Lisa

Resmije Ameti - Bija Po Shkon Nuse
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bija Po Shkon Nuse".
3. Video është e këngës "Bija Po Shkon Nuse", por nuk këndohet nga Resmije Ameti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Resmije Ameti:


Komente 0