Më mbaj mend (për 1 muaj)


Resmije Krasniqi - Nate E Fundit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nate E Fundit".
3. Video është e këngës "Nate E Fundit", por nuk këndohet nga Resmije Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Resmije Krasniqi - Nate E Fundit  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Orkestrimi:

Vedat Lushtaku

Këngë e albumit:

"Live"

Komente

Asnjë Koment

13/07/2013

2013-07-12T23:56:39+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Nate E Fundit" kënduar nga Resmije Krasniqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Resmije Krasniqi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.
Orkestrimi: Vedat LushtakuDërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Redon Makashi - Nate E Fundit

Edhe pak do te dal dielli ,
Dhe nje nat, na
perendoj,
Gjumi te kish zene ne krahet e mi ,
E nuk du ate te te zgjoj .

Edhe pak do rri pran teje ,
E te ngrohem se kam ftohet,
Dhe pastaj do nisem , e te shkoj shum larg ,
E sdo ktheheme te te shoh,

Fli , fli edhe pak mos u zgjo,
Fli sa me trishton kur te shoh
Qaj e lotet rrjedhin ngadal ,
Un e di kur do zgjohesh nga gjumi dhe ti do te qash .

Ti me ndjeve dhe u zgjove,
Sa u tremb shikimi I saj,
Zgjati doren ,E me ze te merrt me thoshte :
Ti te lutem rri dhe pak .

Jo, jo s` mundem (nuk mundem) me te duroj ,
Jo dhe zemra ime renkoj ,
Qaj sa me trishton kur te shoh ,
Un e di se ti vuan me mua prandaj lerm te shkoj .

U perqafuam ,E mbetem gjat pa fjal
Se ndoshta neeeee-heee sdo te jemi kurr me bashk .

Jo ,jo s`mundem (nuk mundem) me te duroj ,
Jo dhe zemra ime renkoj ,
Qava e lotet fshiva ngadal ,
U largova prej teje se s`dua ,s`dua te qaaaaj .

S`dua(nuk dua) te qaj
S`dua (nuk dua) te qaj
S`dua (nuk dua) te qaj …
U largova prej teje se s`dua (nuk dua) te vuash
- Te qash

Besjan Gashi - Nate E Fundit

kjo per ne osht nata e fundit dhe nuk dua lot ne sy krejt shka ki te thuash thuje tani une e di qe ti po shkon une e di se nuk ki mu kthy e shka ndodh me mu ska rensi

ref.
bushi gotat bashk me lotet e tu e lotet e mi edhe deti nuk ma shuan etjen shpirt qe kom per ty (2x)

najnajnajmmmmm.

pse sme flet shak te mundon mjaft durova mos me shiko merr zemern time sem duhet jo une e di se ti po shkon une e di se nuk ki mu kthy e qka ndodh me mu ska rendesi

ref.
bushi gotat bashk me lotet e tu e lotet e mi edhe deti nuk ma shuan etjen shpirt qe kom per ty (2x)
Më Shumë Këngë Nga Resmije Krasniqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë