Më mbaj mend (për 1 muaj)

Resmije Krasniqi - Heroine Shote Galica Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Heej kjo kosov ka dhan shum trima
Qe s‘harrohen kurr
Heroin shote galica
Qe luftoj si burr

oooo kjo trimnesh
E vajz shqiptare
Luftoj me trimni
Deshti armikun ta qes fare
Qe s‘jetoj lirin

Heeej s‘mujti kush me ja ndal turrin
E nderoj drenicen
Krah per krah luftoj me burrin
Me azem galicen

Aaa jan mledh burrat n‘od kuventin
Pyesin per ket trime
Ku asht shota e azemit
Ajo heroin ee

Heeej fli e qet oj bij kosove qdo kush ty te don
Per lirin qe naj dhurove
Populli ste harron


Ky tekst u dërgua nga Selim sopa

Resmije Krasniqi - Heroine Shote Galica
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Heroine Shote Galica".
3. Video është e këngës "Heroine Shote Galica", por nuk këndohet nga Resmije Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Resmije Krasniqi:


Komente 0