Më mbaj mend (për 1 muaj)

Resmije Zeqiri - Deshmoret E Kombit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  1

Hej ket kange qe jam tuj kendu e
Tan deshmoreve ja kam kushtu e
Qe nga Dibra ne Kumanove
Shume djem te ri o rane deshmore

Jane bashku trimat e shqiptarit
Ballin tone? sllavo maqedonin
Nga Tetova dhe Kumanova
Vijne nga Shkupi e Kerçova

Therret Liseca Haraçinen
Struge e Ohrin dhe Shipkovicen
Manastirin edhe Likoven
Sellcen thirre dhe Shemshoven

Mos harrojme o Gostivarin
Motrat time Sharrin e Korabin
Vjen Çegrani edhe Forina
Tane Gradeci dhe Negotina

Vjen Poroi me tradite kombetare
Per lirie po pyt shqiptare
Folin trimat e prekjes se pushkes
Sikur djemte o e Radushes

Ne kala do ta shkruajme emrin
N'Shipkovice do ta mbajme kuvendin
Le ta dije shkjau i zi e
Se kjo toke quhet Iliri e

Mos t'harrojme Kosoven tone
Me te shtrenjten o Shqiperine nane
Besa bese o me flamur e
Se kete toke nuk e leshojme kurre

Nuk e leshojme kurre


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi

Resmije Zeqiri - Deshmoret E Kombit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Deshmoret E Kombit".
3. Video është e këngës "Deshmoret E Kombit", por nuk këndohet nga Resmije Zeqiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Resmije Zeqiri:


Komente 0