Më mbaj mend (për 1 muaj)


Revolt Klan - Fjale Nga Zemra

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fjale Nga Zemra".
3. Video është e këngës "Fjale Nga Zemra", por nuk këndohet nga Revolt Klan.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Revolt Klan - Fjale Nga Zemra  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

29/05/2008

2008-05-29T14:26:15+00:00

Papritur lind nje mall
per qytetin e vjeter
per shoket e mi
femijerine hedh ne leter

krijohet tash nje veper
histori faqe plot
kujtohen kohet e kaluara
dhe derdh nje pike lot

eshte nje gje kaq e vogel
shqiperia ne kte bot
akoma me e vogel
duket ne glob vlora sot

o zot kur mendoj
ne sa vuajtje jemi rritur
erresiren e njohem
gje tjeter skemi ditur

se jam vlonjat
dhe percoj ndjenje krenarie
si shqiponja dy krere
ketij vendi qendroj ne krye

se them per mburrje
por thjesht ndjenje atdhetarie
si nder shekuj flamurtar
kur askush dot nuk ndihej

se ok yeah..
se le me kaq duhet te ec me tej
se kam gjak shqiptar qe me vlon nder dej
arsyeja e te qenit vlonjat
ben kete gjak te shpertheje

Ndjej shume keqardhje
kur shoh shqiptaret neper bote
perulur kudo jane
dhe nga syte e tyre lot

kuptoj dhe mendoj
qe gjithshka eshte fallco edhe kot
ngrene syte ne qiell
dhe lusin ty o zot

te nenshtruar kudo jane
nje brenge ne zemer e kane
te kthehen dhe njehere
ne token ame

por sit e kthehen kur
na pushtojne ne cdo ane
me forma moderne lirine
tone ata e vrane

varferia na ndau ne shqiptaret
andej kendej
dhe zemra te deshperuara
pa meshire do ti thyej

dhe nuk e di a do te
kthehen ndonjehere
apo kockat te treten
ne dhe te huaj perhere

veshtire ta pranosh
qe ky eshte fundi i cdo shqiptari
nuk respektuam proverbat
qe na la i pari

dhe per kete nuk ja ve fajin
askujt
se thelle te gjithe e dime
qe eshte faji i gjithkujt


Ky tekst u dërgua nga gianni
Më Shumë Këngë Nga Revolt Klan:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet