Më mbaj mend (për 1 muaj)

Revolt Klan - Me Fal Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  6

Hej papritur ike ti një natë
Dhe më the se prapë do të vish
Hej tek ty çdo ditë unë mendjen e kam
Dhe zemrën e kam tek ty

Pa ty dielli s'ndriçon
Pa ty nata s'ka jetë
Kur qielli është pa yje
Dhe hëna humbet

Nëse je duke menduar
Se jo nuk m'ke në sy
Shiko hënën dhe merri puthjet
Që i dhashë për ty

Ref. 2x
Ti më fal jeta ime
Të fal ty zemrën time
Një çast një puthje ty ta kërkoj

Pse s'kam arritur asnjëherë të t'vlerësoj
Të kërkoj falje, zemër tani të mendoj
Të kujtoj në mendime
Tash shumë shfaqesh në vegime
Jetuam një ëndërr dhe tani veç ëndërrime
Hej më mbaj një çast të kujtoj
Hej je puthje që kurrë s'të harroj
Sikur koha dhe një herë të kthehej prapa
Do ta gjeja mënyrën dhe t'i fshija këto hapa

Hej papritur ike ti një natë
Dhe më the se prapë do të vish
Hej tek ty çdo ditë unë mendjen e kam
Dhe zemrën e kam tek ty

Pa ty dielli s'ndriçon
Pa ty nata s'ka jetë
Kur qielli është pa yje
Dhe hëna humbet

Nëse je duke menduar
Se jo nuk m'ke në sy
Shiko hënën dhe merri puthjet
Që i dhashë për ty

Ref. 2x
Ti më fal jeta ime
Të fal ty zemrën time
Një çast një puthje ty ta kërkoj

Se një mesazh nga ty e pres
Se pa ty zemër më duket se do vdes
Nuk ka më arsye, nuk ka as shpjegim
Se kam humbur drejtimin
Tani jam në rrugë pa kthim
Dhe fatin e sfidoj
Me vetminë gjej ngushëllim
Por është e kotë se pa nuk ka shpëtim
Je kthyer n'obsesion
Një sëmundje që m'lëndon
Një fiksim i bukur
Që buron shumë sensacion

Ref. 4x
Ti më fal jeta ime
Të fal ty zemrën time
Një çast një puthje ty ta kërkoj


Ky tekst u dërgua nga KosovareRevolt Klan
Publikimi: 09/03/2011


Revolt Klan - Me Fal
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Fal".
3. Video është e këngës "Me Fal", por nuk këndohet nga Revolt Klan.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Revolt Klan:


Komente 0