Më mbaj mend (për 1 muaj)

Revolt Klan - Fillim I Ri Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  19

Jeta duket shume e thjeshte po ndonjehere nuk e kupton
Pse rreth teje ben shume ftohte ndersa dielli po ndricon
Mbase gjerat qe degjon, apo fytyrat qe shikon
Te bejne te ndihesh si nje zog i vogel qe fole kerkon
E prandaj dhe shpirti im iken dhe vrapon tek ti
Mund te jem zero pa typor me ty bashke behemi nje
Une e di qe jemi larg se rrugen e jetes na kane ndare
Por cdo rruge e gjate fillon duke bere hapin e pare

Sonte, dua ta di
Pse mure te padukshem po na ndajne
E zemrat prap, pse po qajne
Pse dikush luan, me fatet tane

Sa shume stine pa dashuri
Sa mengjese pa njeri
Ne jeten tone do kalojme, e do shikojme sa ta kuptojme

Se ka shume endrra dhe vetmi
Ne syt e tu ne syte e mi
Dashuria sot mungon, sot mungon, sot mungon

Por e nesermja do te vije
Do te vij si nje fillim i ri
Dhe gjithcka qe neser vjen
Fillon tani
Se cdo dite eshte nje mundesi
Mundesi per nje fillim te ri
Nese botes i buzeqesh
Ajo do te buzeqesh si ti

Jeta eshte shume e cuditshme ndonjehere nuk e kupton
Pse shume hije rrotull teje gezojne kur ti deshton
Sa me i madh te jete suksesi me e madhe eshte urrejtja
Me e veshtira eshte te jeshe, e te mbetesh prap vetvetja
Prandaj dhe shpirti im iken fluturon tek ti
Per te ndjere qetesine e humbur ne keto vite me stuhi
Kaq shume zera dhe kujtime per ty flasin brena meje
E nese ti do i kerkosh, une gjithmone do rri prane teje

Zemer, ma thuaj ti
Sa shekuj humbem ne - te ndare
Dhe pse larg ndihemi prap
Sa ndryshe jemi sa shume ngjajme

Edhe ne erresire - nese jemi bashke - me beso
Shpresa si nje flake do ndizet te ndricoje jeten tone
Revolt Klan
Publikimi: 28/09/2014
Festivali: Kënga Magjike 2014
Muzika: Enis Mullaj
Teksti: Florian Zyka
Orkestrimi: Enis Mullaj


Revolt Klan - Fillim I Ri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fillim I Ri".
3. Video është e këngës "Fillim I Ri", por nuk këndohet nga Revolt Klan.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Revolt Klan:


Komente 0