Më mbaj mend (për 1 muaj)

Revolt Klan - Je Ajo  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

20/08/2010

2010-08-20T17:47:25+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Je Ajo" kënduar nga Revolt Klan.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Revolt Klan i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Vedat Ademi - Je Ajo

Je ajo
mengjesi me i bukur i jetes
ti je ajo
qe e dua une afer vetes.
Prape ti je ajo
qe e sjell ti gjakun ne zemren time
Ti je ajo
pa të cilën dot nuk jetoj.

A e din se
me kilometra per ty nuk ndaloj
A e din se
deri sa fryma per ty te me mbaroje

REF.
Te kerkoj ndjese, ndjese kerkoj
se ndoshta zemer pak e teproj
Te kerkoj ndjes, ndjes kerkoj
ndryshe s'di te dashuroj.

Hey hello
pershendete zemren time si atehere
Hello
ke ti djali qe shume te do

Dhe prap ti ja ajo
qe e sjell ti gjakun ne zemren time
Ti je ajo pa të cilën dot nuk jetoj.

A e din se
me kilometra per ty nuk ndaloj
A e din se
deri sa fryma per ty te me mbaroje

REF.
Te kerkoj ndjese, ndjese kerkoj
se ndoshta zemer pak e teproj
Te kerkoj ndjes, ndjes kerkoj
ndryshe s'di te dashuroj.

Jo jo jo jo jo jo.

REF.
Te kerkoj ndjese, ndjese kerkoj
se ndoshta zemer pak e teproj
Te kerkoj ndjes, ndjes kerkoj
ndryshe s'di te dashuroj.

A e din se
me kilometra per ty nuk ndaloj
A e din se
deri sa fryma per ty te me mbaroje

REF.
Te kerkoj ndjese, ndjese kerkoj
se ndoshta zemer pak e teproj
Te kerkoj ndjes, ndjes kerkoj
ndryshe s'di te dashuroj.

Hey hello
pershendete zemren time si atehere
Hello
ke ti djali qe shume te do

N-K (Kapitulli 4) - Je Ajo

JE AJO QE MUA ME PELQEN SHUME
SA TE DUA QDO HER TA THEM UNE
JE AJO QE ME LEN PA GJUM
ATHU DO TE KEM ME NE FUND

HAP PAS HAPI UNE TY TE NDJEKI
ATHU PER TY JAM I VERTETI
BUZEQESHJA JOTE MA NDRYSHON JETEN
PER BUKURIN TENDE E MBUSHI LETREN

2X
NUK E DI QFAR NDJEN TI PER MUA
NUK E KE IDEN SE SA TE DUA
TI JE AJO QE KAM KERKUAR
JE AJO QE KAM DESHIRUAR

REF 2X:
JE AJO QE KAM KERKUAR
NUK LEJOJ AS LOTI PER TE PIKUAR
E IMJA JE DUA TE KEM AFER MEJE
QDO NAT TE LEDHATOJ
MU ME KE JETEN ME TY DUA TA KALOJ

JETEN ME TY DUA TA KALOJ
QDO HER NE GJUM PER TY ENDERROJ
SAHER QE TE SHOH
KERKOJ QE BASHK TE JEMI NJO
TI JE AJO (AJO)
TI JE AJO (AJO)
TY TE KAM NE ZEMER
AFER MEJE TI QENDRO

NUK E DI QFAR NDJEN TI PER MUA
NUK E KE IDEN SE SA TE DUA (TE DUA)
A ME DON ZEMER ME THUAJ
NUK E DI QFAR NDJEN TI PER MUA
NUK E KE IDEN SE SA TE DUA (BABY TE DUA)
A ME DON ZEMER ME THUAJ

REF 2X:
JE AJO QE KAM KERKUAR
NUK LEJOJ AS LOTI PER TE PIKUAR
E IMJA JE DUA TE KEM AFER MEJE
QDO NAT TE LEDHATOJ
MU ME KE JETEN ME TY DUA TA KALOJ

Tini - Je Ajo

Tinni: - Ajo m'thot qe um don e mi kqyr durt
ki i kom jo qe najsen po sa i kom
i intereson thojn me kohen gjithqka
ndrron po ky sen nuk ndryshon
paret lujn rol t'madh per ata qe nuk
t'thot T'DON...(/3
Qa po menon ku ski pse ajo nuk t'thirr
osht tip i pershtatshem qe shpejt gjon
ma mir krah tjeter kujt me gjet per to
so shtir qe i ulet n2 guj e ja plotson
qdo deshir....
Apet ti senet i perbin e sja permen
apet tona vendimet ti asoj ja len
apet ti sillesh mir ajo ndryshe ta
kthen don me dal me ta po ajo ma
nuk t'vjen... :(
po ja ke nis me dyshu qe ajo ka
ndryshu pse ma so tut shkru dej dje
mbushje i ke qu ti nuk del rrin se ajo
tka thon mu urtu tka thon osht met
shpis a ne fakt u kan me mu...

Lyric Master:
Ti je ajooooo
qe un kerkova
qdo tradhti qdo fjal
qe un i perballova
Ti je ajoooooo
qe un mendova qe ne ty thell
U Dashurova..(3

Tinni: - Spo vjen me koh mas msimit po
vonohet sigurisht ka pas or qe me
praktik msohet ...
T'ka lon me prit e t'thot kurgjo s'bohet
ti se ki di qe ajo kaq von lshohet
s'pajtohesh me faktin se raliteti
shum i shtir i mshel syt e thu
nashta bohet mir ...
Tka thon po dal me shoqe e ka pas
sa me u nxirr Telefonin e ka shym
veq ti mos me thirr ....
Bohesh nervoz e prishesh edhe
met shpis kur e she n'qytet nuk din
se ku me ja nis senet me ja thon
ku u kon e qka ka bo asaj si bohet
ama thot nuk kom koh...
so kat len as me prek heY nalu
pak meno edhe shoku yt i ngusht
tka thon per ty nuk o ti sdon me ni
pot thojn ty ndrysho tonat senet
boni veq mos shko te
Ajoo

Lyric Master: Ti je Ajoo
Qe un kerkova
Qdo tradhti qdo fjal
qe i perballova
Ti je ajoooo
Qe un mendova
Qe ne ty thell
U Dashurova...
Më Shumë Këngë Nga Revolt Klan:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet