A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Revolt Klan - Akoma  (Feat. Eli Fara)


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  13

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

03/02/2017

2017-02-03T16:38:32

Featuring

Eli Fara

Music & Arrangement:

Enis Mullaj

Lyrics:

Florian Zyka

Video Production:

MAX Production


[Eli:]
Një gotë vere...
..mbi tavolinë
Nuk mund ta dehi... sot vetmine
Heshtja mund ketë shpirtin tim
melodi....plot trishtim

[Bruno:]
Dit pa jete, nete pa agim
Me thon se ti , vec ti, je shpirti im
Syte e tu kerkoj ,
Ne cdo rruge ku shkoj
Emrin tend mendoj
Dhe se di a te mungoj

[REF.:]
Akoma..
ty te ndjej akoma
Brenda meje esht aroma
....e trupit tend
Tregoma...
A duhet te besoj akoma
Se Bota do te jete e jona..
Përsëri e Jona

[Febi:]
Më mungon akoma sikur Aroma
një gotë verë sillet rreth meje dhoma
pranë stë ndjej I feel i am like in coma
pa ty bënë ftohtë si dimri në oklahoma
Nuk të kam dhe duket si lojë
vështirë ta pranosh se cdo gjë mes nesh mbaroi
jo Akoma zemër ndjej Akoma
Një gotë tjetër dhe kujtimet ti harroj
vështirë ta mendosh se cdo gjë tani mbaroi
jo akoma zemër ndjej akoma

[REF.:]
Akoma..
ty te ndjej akoma
Brenda meje esht aroma
....e trupit tend
Tregoma...
A duhet te besoj akoma
Se Bota do te jete e jona..
Përsëri e Jona

e-Cards (1)

U krijua nga Teuta 2019-08-05 09:22:12
Një gotë vere mbi tavolinë
Nuk mund ta dehi sot vetminë
Heshtja mund ketë shpirtin tim
Melodi, plot trishtim

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019