Më mbaj mend (për 1 muaj)

Revolt Klan - Ndriço Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  13

Hej, provo dhe nje here,
nga lotet force merr,
mos ndal asnjehere.

Hej, si yjet ne terr,
si shqiponja ne ere,
ngrihu lart dhe nje here.

Rap 1
Ndodh qe te ndihesh i pavlere,
si nje engjell poshte ne ferr,
e atehere kur je ne fund,
e kupton cfare po humb.

Une e di cfare ndien tani,
bota ish’ vec bardhe e zi.
S’kish ngjyra
Ndaj nje cast, I mbylla syte
Qe te shoh edhe me qarte.

Dhe vendosa, asnjegje nuk do t’me mposht
E ngita koken lart, kur lotet binin poshte
Ish’ veshtire, por me shpirt nder dhembe
Ja dola te jem, prape ne kembe.

Ndaj mos I degjo, ata qe thone se s’do ja dalesh
Dhe beso ne jete, jot e gjithe mund t’i falesh
Koha sheron plaget, por dhe plaget tregojne
Per cfare endrre te neserme ti sonte po lufton.

REF
Hej, hej, provo dhe nje here,
Nga cdo lot ti force merr
Dhe me zemren si diell
Ndrico ne terr. (X2)

Ooooo, me duart lart
Ooooo, yjet nuk jane larg
Ooooo, me duart lart
Ooooo, ndrico kete nate.

Rap 2
Eshte koha te zgjohesh, eshte ora te cohesh
Ti ke lindur fitues, nuk ke pse dorezohesh
Te kesh vec nje enderr edhe kaq mjafton
Se ne jete ia dalin, vec ata qe enderrojne.

Dhe une eca ne rrugen ku po ecen ti,
U rrezova pa kuptuar ne greminen e vetmise,
Dhe kur pash rreth e rrotull nuk gjeta asnjeri
Te gjithe ata qe kisha ishin zhdukur nje nga nje.

Dhe vendosa, asnjegje nuk do t’me mposht
E ngita koken lart, kur lotet binin poshte
Ish’ veshtire, por me shpirt nder dhembe
Ja dola te jem, prape ne kembe.

Ndaj mos I degjo, ata qe thone se s’do ja dalesh
Dhe beso ne jete, jot e gjithe mund t’i falesh
Koha sheron plaget, por dhe plaget tregojne
Per cfare endrre te neserme ti sonte po lufton.

REF
Hej, hej, provo dhe nje here,
Nga cdo lot ti force merr
Dhe me zemren si diell
Ndrico ne terr. (X2)

Ooooo, me duart lart
Ooooo, yjet nuk jane larg
Ooooo, me duart lart
Ooooo, ndrico kete nate.
Revolt Klan
Publikimi: 08/10/2018
Festivali: Kënga Magjike 2018
Muzika: Enis Mullaj
Orkestrimi: Enis Mullaj


Revolt Klan - Ndriço
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ndriço".
3. Video është e këngës "Ndriço", por nuk këndohet nga Revolt Klan.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Revolt Klan:


Komente 0