Rezarta Shkurta & Vedat Ademi

Dua Te Iki Larg ➡ I Want To Go Away

 Shqip ➡  Anglisht
Not Yet Rated

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: oriad


Dua Te Iki Larg

Vedati:
Ne rruge pa kthim
Po eci sdi se ku
Dua te iki larg

Rezarta:
Nuk e di ti cdo te thote t'jesh
E genjyer
Cfare mendoje ne krahet e saj
S'te njoh me
Pse kerkon te kthehemi tani

Vedati:
Ishte nje moment
Ndodhi nje her ne jet
Ishte faji im

Rezarta:
Falje sdo te ket
(Kur) me tjeter je
Ta mendoje mire ...

REF:
Po ta kthej kohen pas per ty
A do ishim vertet kaq larg?
Po ta kemi nje mundesi te dy
Per kujtimet qe ne lam pas

Vedati:
Ky eshte nje gabim dhe po vuaj fajin
Rezi- Po smjafton kjo per mua
Vedati-ajo nuk eshte pjese e imja
Rezi-Me mire te mos e dija
Vedati-Zemer me beso
Ishte nje moment Ndodh nje her ne jet
Ishte faji im
Rezi- Falje sdo te ket Kur me nje tjeter je
Ta mendoje mire ska kthim

REF
Po ta kthej kohen pas per ty
A do ishim vertet kaq larg?
Po ta kemi nje mundesi te dy
Per kujtimet qe ne lam pas

Ti gjithmon nje rruge e ke
Ne rruge pa mua je
Ti gjithmon nje rruge e ke
koken pas se kthen


I Want To Go Away

vedati:in one way without return
I walk, I don’t know where
I want to go away
rezarta:you don’t know what does it mean
to be cheated
what did you think in her arms
I don’t recognize you anymore
why you ask me to return together now?
vedati:it was a moment
it happened only once
it was my fault
rezarta;I won’tforgive you
I could think better
VEDATI:retourn,retourn,retourn
if I retourn the time for you
we will be so far
if we coud have a second chance
for the memories we left
vedati:this is a mistake and I suffer from this
rezi:but it is not enough for me
vedati:she is not part of me
rezarta:it could be better if I don’t know it
vedati:darling trust me
it was a moment
it happened only once
it was my fault
rezarta: I won’tforgive you
I could think better
vedati:retourn,retourn,retourn
if I retourn the time for you
we will be so far
if we coud have a second chance
for the memories we left
you have a way
in thisway you are without me
you never retourn
if I retourn the time for you
we will be so far
if we coud have a second chance
for the memories we left
rezarta:in one way without retourn
I walk, I don’t know where
I want to go away

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019