A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Rezarta Shkurta - Parajsen Time


Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  4

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2008

2008-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Vjeshte Dimer '08"


Shume kohe me pare...
Na ishte nje here...

Nese dicka dua une zgjas doren, e majte
Nese ti me sheh sic duhet ne nje sekond te kam
Cuni, une te bej te dridhesh, gek e mek, jo, nuk ka
Une di si te te bej te vuash
Une di si te te perplas
Cuni, nese dicka do une zgjas doren ta jap
Nese ti me ben (Muah,Muah,Muah) jo, une deren se hap
Jam nje perendeshe vec per sot, asnje tjeter ne bote
Nese nuk je afer meje ti gjithmone do te kesh ftohte

Eja ne parajsen time
Vec instikte, pa mendime
Mos u tremb nga bota ime
Aty nuk ka vend per gabime

Nuk e di cfare ke pas, eksperienca me pare
Nese ti do te jesh me mua gjithe mekatet ke lar
Une te kap ,rrotulloj, ne vallezim sot te ftoj
Eja ti kerce me Rezin, boten të ta tregoj

Eja ne parajsen time
Vec instikte, ka mendime
Mos u tremb nga bota ime
Aty nuk ka vend per gabime

(3X)
Sikur te ishe ti tjeter djale
E gjithe boten ta kishe pare
Nuk do te guxoje te me shikoje
Ashtu si te tjerat ke pare

Nuk e di car ke pas, eksperienca me pare
Nese ti do te jesh me mua gjithe mekatet ke lar
Une te kap ,rrotulloj, ne vallezim sot te ftoj
Eja ti kerce me Rezin, boten të ta tregoj

Eja ne parajsen time
Eja ti kerce me Rezin, boten të ta tregoj
Mos u tremb nga bota ime
Eja ti kerce me Rezin, boten të ta tregoj

Shume kohe me pare...

Aty nuk ka vend per gabime

(3X)
Sikur te ishe ti tjeter djale
E gjithe boten ta kishe pare
Nuk do te guxoje te me shikoje
Ashtu si te tjerat ke pare


Lyrics submited by Nor'a
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019