Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Official Video

Top 200

Rezarta Shkurta & Vedat Ademi - Dua Te Iki Larg  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  51

Komente nga Fansat

1 🔥🔥

04/04/2011

2011-04-04T18:18:57

Më Shumë Nga

Vedat Ademi

Orkestrimi:

Darko Dimitrov

Video Produksioni:

Pro Video

Këngë e albumit:

"Vjeshte-Dimer 2011-2012"

Këngë e albumit:

"20 Hite 2011"

Këngë e albumit:

"20 Hite 2011"

Këngë e albumit:

"Hite Vere 2011 Cd 1"

Këngë e albumit:

"Koha S'kthehet"

Pjesëmarrëse në

Netët E Klipit Shqiptar 10

Pjesëmarrëse në

VFM 2011


Vedati:
Ne rruge pa kthim
Po eci sdi se ku
Dua te iki larg

Rezarta:
Nuk e di ti cdo te thote t'jesh
E genjyer
Cfare mendoje ne krahet e saj
S'te njoh me
Pse kerkon te kthehemi tani

Vedati:
Ishte nje moment
Ndodhi nje her ne jet
Ishte faji im

Rezarta:
Falje sdo te ket
(Kur) me tjeter je
Ta mendoje mire ...

REF:
Po ta kthej kohen pas per ty
A do ishim vertet kaq larg?
Po ta kemi nje mundesi te dy
Per kujtimet qe ne lam pas

Vedati:
Ky eshte nje gabim dhe po vuaj fajin
Rezi- Po smjafton kjo per mua
Vedati-ajo nuk eshte pjese e imja
Rezi-Me mire te mos e dija
Vedati-Zemer me beso
Ishte nje moment Ndodh nje her ne jet
Ishte faji im
Rezi- Falje sdo te ket Kur me nje tjeter je
Ta mendoje mire ska kthim

REF
Po ta kthej kohen pas per ty
A do ishim vertet kaq larg?
Po ta kemi nje mundesi te dy
Per kujtimet qe ne lam pas

Ti gjithmon nje rruge e ke
Ne rruge pa mua je
Ti gjithmon nje rruge e ke
koken pas se kthen


Ky tekst u dërgua nga Mrsnap15   Princess01
Më Shumë Këngë Nga Rezarta Shkurta:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet