Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rezarta Shkurta - Te Jesh E Mire S'mjafton Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  15

Mbreme nuk munda te ikja
Pa te thene lamtumire,
Eshte ajo qe duhet te kisha bere me pare.
Edhe nese jam gabim dua force,
premtimin ta mbaj

Ti e di s'e kam te lehte
te harroj çdo moment,
Por e more ate qe e meriton
une nuk mundem per dike qe ndjen te jem kalimtare

REF:
Brenda nje ze me thote
se te jesh e mire s'mjafton
Jemi ne t'njejten bote
dhe sa shume te dy ndryshojme
Dua t'bertas me fort
dua e gjithe bota t'me degjoj
Te jesh e mire s'mjafton
nuk mjafton, nuk mjafton,
te jesh e mire s'mjafton
nuk mjafton ...

Koha ka veti t'me sheroj ne çdo plage
Por efekti i saj tek une nuk vepron,
Dhe nuk behem une me e forte nga ajo nate
S'pres te behemi bashke
un nuk doja qe te ndahemi
po e humba pak me shume,
Ishte kjo qe ti kerkoje, doje...

REF:
Brenda nje ze me thote
se te jesh e mire s'mjafton
Jemi ne t'njejten bote
dhe sa shume te dy ndryshojme
Dua t'bertas me fort
dua e gjithe bota t'me degjoj
Te jesh e mire s'mjafton
nuk mjafton, nuk mjafton,
te jesh e mire s'mjafton
nuk mjafton ...

Te lutem neser ti me thaj
a do jemi dy te huaj
a me ke dashur me t'vertet,
asnje pendim s'dua ne jete

brenda nje ze me thote x3,

"TE JESH E MIRE S'MJAFTON"

REF:
Dua t'bertas me fort
dua e gjithe bota t'me degjoj
Te jesh e mire s'mjafton
nuk mjafton, nuk mjafton,
te jesh e mire s'mjafton
nuk mjafton ...


Ky tekst u dërgua nga Labinot NimaniRezarta Shkurta
Renditja: Top 200
Publikimi: 17/11/2011
Festivali: Kënga Magjike 2011
Muzika: Darko Dimitrov
Teksti: Big Basta
Orkestrimi: Darko Dimitrov


Rezarta Shkurta - Te Jesh E Mire S'mjafton
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Jesh E Mire S'mjafton".
3. Video është e këngës "Te Jesh E Mire S'mjafton", por nuk këndohet nga Rezarta Shkurta.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rezarta Shkurta:


Komente 0