Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rezarta Smaja - Ti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9Sytë e tu të ëmbël më s’i shoh
Ti ecën në rrugë,që unë s'i njoh
Nuk e di ku je,nuk di ku shkon
S’di ndonjehere a më mendon.

Pa ty ngjan i huaj ky qytet
Dhe pse për ne më flet
Nëpër rrugë me njerëz kur kaloj
Duket sikur zërin ta dëgjoj

Dhe qesh e qaj me veten - Jooo
S’dua ta pranoj,se ty nuk të mungoj

(Refreni)
Ti,mbete një kujtim
Një plagë në shpirtin tim
Si një lot i fshehtë
Që vitet s'mund ta fshijnë

E di,s'do të të kem
Pa ty gjithmonë do jem
Si një shpirt pa jetë
Në këtë qytet të shkretë

Sytë e tu të ëmbël më s’i shoh
Një tjetër perëndim kërkojnë ato
Ty të lash të shkosh,por është e kotë
Ti nga zemra ime s’shkulesh dot

Strukur në kështjellën e vetmisë
Dua kujtimet ti braktis
Ndoshta kështu do të jetë më mirë

Se s'të them dot lamtumirë,ooooooooooo
Dhe s’dua ta pranoj...........

(Refreni)

Sikur të të kisha edhe një herë
Ndoshta nga mëndja të largoj
Të të thoja lamtumirë
Po kë gënjej?
Unë ty,nuk di të të harroj

Ti,mbete një kujtim
Një plagë në shpirtin tim
Si një lot i fshehtë
Në këtë qytet të shkretë


Ky tekst u dërgua nga gresa (per miken dhe mikun tim)   iviboy2001

Rezarta Smaja - Ti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ti".
3. Video është e këngës "Ti", por nuk këndohet nga Rezarta Smaja.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rezarta Smaja:


Komente 0