Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Live Video Kërko Video

Rezarta Smaja - Shpirt I Lire  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Komente

Asnjë Koment

26/12/2014

2014-12-26T11:56:40+00:00

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2014
Jam e vogel jam e madhe,
Nen lekure me mijra halle,
Nuk jam jo nje diell i fikur
Por nje yll shume lart i ndritur ,
Vetes nuk ja dija fatin,
Por jo kurre se ndala hapin.
Te kerkova si e cmendur,
Neper vite shpirt i trembur.

str2
Hene e kryq bashke i mbeshtolla
Vetem paqe te dhurova
Kur me thoje me sjell dimer
Une shembelleja Monalizen
Fluturoja vec per vehte,
Mora ajer neper dete,
Henen mbaj mbi krahe te ngritur
S'mund te jem shpirt i braktisur...

Ref:
Hej...degjo ...
Hej me shiko...
Une jam mali une jam deti
Perendia edhe mbreti,
Shpirt i lire ne rruge pa kthime
S'do ta ndal jo endrren time
Do vazhdoj...
Sot do fluturoj ...
Nisem larg me endrren time,
Arratisur ne vegime,
Mbaj ylber ne krahet e mia
Falem vec tek dashuria …He - heeejjjj

Kam buzeqeshur,
Kam lotuar,
Nje here ketu - nje here merguar
Dhe kur doren ma veshtroje,
Vija fati numuroje.
Asnjehere nuk kam harruar,
Ndoshta syte me kane lotuar,
Kur Nene Tereza puthte duar,
Tek femijet e lenduar

Ref:
Hej, degjo, hej me shiko...

Solo,

Ref : (pj 2. )
Do vazhdoj, sot do fluturoj...
nisem larg me endren time
Arratisem ne vegime
Mbaj ylber ne krahet e mia
Falem vec tek dashuria hej heeej... Final.


Ky tekst u dërgua nga Eurosong
Më Shumë Këngë Nga Rezarta Smaja:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet