Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Rifadije Graiqevci - Mikesha Ime  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  21

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

07/12/2007

2007-12-07T08:22:34

Këngë e albumit:

"Natën E Mirë"
Një shami mikesha ime
Për kujtim që ma dhe ta mbaj
Natë për natë me lot po e laj
Kur më merr malli për ty
Atë shami fort e shtrengoj
Të jemi bashkë përsëri ëndërroj

Vendi ynë i vjeter
Tash ka mbetur shkret
Se më zemra zemren
Aty nuk e pret
Aty nuk e pret
Janë harruar mike
Puthjet e takimet
Netët e dashurisë m’kanë mbetur n’kujtime
M’kanë mbetur n’kujtime.

Të kujtoj mikesha ime
Duke ecur me qantë në dorë
Të përcillja rrugës për në shkollë
Kur të thosha kur do’të shihemi
Fjala jote m’bje në mend
Të pres nesër në t’njejtin vend

Vendi ynë i vjeter
Tash ka mbetur shkret
Se më zemra zemren
Aty nuk e pret
Aty nuk e pret
Janë harruar mike
Puthjet e takimet
Netët e dashurisë m’kanë mbetur n’kujtime
M’kanë mbetur n’kujtime.


Ky tekst u dërgua nga Beja
Më Shumë Këngë Nga Rifadije Graiqevci:

Më Shumë...