Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rifat Berisha - Mos Te Harroj Se Jem Shqiptar Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  5

oo dy tri fjale per ju shqiptare, ju dardan a kosovare, shkelun shekujsh e shtrim per dhe,pa pas drite as djell per ne,larg nga sofra e evrop's madhe,rrit si n'pyll nji tuf sorkadhe,rrethum ujqish tan tuj çky,oo ku je tash shqiptari e...
oo nuk po nalem shum n'kto fjale,por po u tham se kom nji hall,eu mos koft veq halli im,po u perbeje ne dukagjin,kush e ndin veten shqiptar,gjak shqiptari qe ka n'damar,kush asht djal e kush asht trim,ta mbajn n'veti hallin tim...
oo pom dhem zemra tuj shikju,kur po flasin tu ndegju,do shqiptare qe ne mend rrallu,e po done me u tjetersu,pak pom mbetet hatri mu,pse flamurin na e kan ndrru,mos ndrro kombin o i marre,oo mos harro mos harro ooo mos harro se jem shqyptar..

oo sa per hymn e per flamur,po jau tham nji fjal he burr,nji fjal te urt te menqunis, shum te vjeter t'shqiptaris,kur ta çelsh nji bunar t'ri,mos pyet tjetrin o dahi,me ket kang un jam tu u than,ooo shqiptar jem,shqiptar jem, ooo shqiptar kofshim o per gjithmone...


Ky tekst u dërgua nga Boletin Zenuni


Nuk kemi video për këtë këngë.
Rifat Berisha - Mos Te Harroj Se Jem Shqiptar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Te Harroj Se Jem Shqiptar".
3. Video është e këngës "Mos Te Harroj Se Jem Shqiptar", por nuk këndohet nga Rifat Berisha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rifat Berisha:


Komente 0