Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rifat Berisha - Nje Atedhe E Nje Flamur Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  5

O ni flamur i lam ne gjak te parëve
ni atdhe me flakë e varre
ky flamur sot po na thërret
ky atdhe neve na pret
me u bashku e o me lidh besë

O o flamur zgjonohu pak
sa ti hap shqiponja krahët
me ata krah le të na mbuloj
të na rrëfej e të na mesoi
trojet tona o ti bashkoi

O po ju lus ndegjoni një fjalë
mos të ne gjëj armiku të ndam
të bashkum ti rrim përball
po të perbejë ne besë te burrit
po të perbejë o në kangë te flamurit

O ni atdhe e ni flamur
që me shekuj su gëzun kurr
sot na thërrasin me u bashku
dora doren me e shtrengu
e lirë shqipja me fluturu


Ky tekst u dërgua nga Xhavit Zymberaj -gjermani Shtuttgart

Rifat Berisha - Nje Atedhe E Nje Flamur
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nje Atedhe E Nje Flamur".
3. Video është e këngës "Nje Atedhe E Nje Flamur", por nuk këndohet nga Rifat Berisha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rifat Berisha:


Komente 0