Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rifat Berisha - Azem Galica Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Hej o azem bejt azem galica nja ma trim se ka pas drenica
o ku po del o azem janjame o fill pe vret o ni kapetaneee.

Heeeej kush poi del krajlit mejdan kthetres shqipes rrin mbi shkamb kthetres shqipes rrin mbi shkamb eeeeee hajde kraajl se qe ktu jam sme trembet syni nuk luj kamb sme trebet syni nuk luj kaaamb ee
nuk lujj kambb as strembet syni se ky vend osht veq i yni se ky veend

Ooooo hapi krahet moj drenic hape gjoksin ǁyçavic mej perbi gjylet e topit se per Nder e per Besë t'zotit osht betue Azem Galicaa oooooooooo
kurr si falen kurr si falen kurr si falen shakut dreniceea

Kurr si falen si nenshtrohen 15 plaga 2 sherhohen
15 plag qe jan nër ne dymdhet fise dhe tri feee
n'luft azemi bashk me trimat Çyçavic ku dhez vetimmaa atje birin shqipja e ka ruje drenic ruje pra
gjaku trimit shpesh tka la ftyrë e er tu ti shperla
oooooooooh oooooh ruje trmin ruje pra e ke djal e ke vlla eeeee

Ejjjjj Nuk ka pas Shqipnia kurr nja ma trim se qkish ky burr nja ma trim se qkish ky burr eeeeeeee
kshtu u rrit ai bashk me Çeten atdhetart nuk e drujn vdekjen atdhetart nuk e druujn vdekjeen
atdhetaret se kan frik vdekjen se tremb kush o Azem Bejten se trembb kushhh

Oooo prite trimin oj drenic hapi krahet Çyçavic se pot vjen si trimi i trojet rreth em rreth tuj ra kosoves piskam maleev tuj ju qu

ooooooooooooooooooooooooh ooooooh po i shkon Ati po i shkon Ati poi shkon Ati tuj fluturu eeeeeeejj
kur pe mer pushken e par ish i ri nimdhjet vjeqar me mar hak mrena n'serbi ku o trimi si ai
trim i urt e vizionar bashk veprojn meu atdhetar esa her qe vendi e deshti azem bejtes pushka keshi ne fyt armikut ja mban shtizen se koriti kurr drenicen ooooooooh ooooh prite prite azem galicen

Ejjjjj ra neper dhe ooo drenica thojn oo vra Azem Galica ra per dhe o Shqipnia e shkret qou Azem oo Çeta pot thrret qou mej pri Çetes me trima qysh pat thanë ooooooo HASAN PRISHTINA

Ejjjj qou me shoten e Mehmet Delinë me shti ne rreth edhe ni her Shqipninë
t'pret ni shqipe e ni flamur qe dej sot o nuk u gëzuen kurr

Të pat Shqipnia e te pat drenicaa oooo trim mbbii trimaa ouu AZEM GALICAAAA


Ky tekst u dërgua nga Florent Hasammetaj

Rifat Berisha - Azem Galica
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Azem Galica".
3. Video është e këngës "Azem Galica", por nuk këndohet nga Rifat Berisha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rifat Berisha:


Komente 1