Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rifat Berisha & Mehdi Berisha - Gjama Po Vjen Nga Qyqavica Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Ooo Gjam po vjen o nga Qyqavica
A thu në luftë është Azem Galica

S’është Azemi as Ahmed Delia
Se tërbu pra sot o Serbia

Luftë po bajn o do burra të vendit
Kta jan nipat e Azemit
Dhe jan nipat të Ahmet Delisë
Jan tu e rujt o pragun e shtepisë
Luftojn Hamëza e Adem Jashari
Si tremb topi ooo si tremb zjari

Ooo gjylja e topit po I bjen shpisë
Po I kput lulet o të trimnisë

Hamëz Jasharin o bashk me vëllaun
Jo as vdekja o smun po I ndan

Eni eni o Kosovar
Krejt ka jeni o Shqiptar
Dilni në maje të Qyqavices
Me I pa burrat e Drenices
Tu u djeg në flakë me rob e me fmi
Për vatan për Shqiptari

Ooo në flak dot digjëm do vdesim tan
Të mos ti rrim serbisë nër kembë

Po lam gjakun në prag të shtepisë
Me qel lulen e dites të lirisë
Ah kosovë ty tu hjek te liga
E theftë qafen Evrop shtriga
Qysh s’ta shtriu kurrë ni here doren
Me të lan vet o me thur kunoren
Na la të vdekun ne dhe pa hi
Na la mish për korba të zi

Ooo jo nuk vdesin trimat e lirisë
Nijau zanin në tel të qiftelisë
Jehon malit o jehon fushes
Kënga e tyne ne grykë te pushkës

Fluturun në male dhe n’bjeshk me gurë
E u ban shqipe në flamur
Çdo shqiptar o në zemër I mban
Në çdo front e në istikom
Na prinë Hamëza na prinë Ademi
Jo nuk vdesin trimat e këtij vendi

Ooo çka po pret o moj shqipja në mal
Shko të jau thuash shqiptarve dy fjalë

Lidhe ma o atë besë të vjetër
Mos të hyn në mes dikush tjetër

Mos të hyn o posi në lakmi
Se ska post o pa pas liri
Mos përqahemi në këto ditë
Se Kosova është në rrëzik
Por ta lidhim besën e burrit
E të bashkohëm rreth flamurit x2


Ky tekst u dërgua nga Bleron Mjeku

Rifat Berisha & Mehdi Berisha - Gjama Po Vjen Nga Qyqavica
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gjama Po Vjen Nga Qyqavica".
3. Video është e këngës "Gjama Po Vjen Nga Qyqavica", por nuk këndohet nga Rifat Berisha & Mehdi Berisha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rifat Berisha:


Komente 0