Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rifat Berisha - Pyet Drenica E Dukagjini Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Pyet Drenica, Dukagjini
Pyet çdo zemër e çdo trimi
Pyet o shqiponja n'fluturim
Llap Gollak edhe Boletin-e
Tanë po pyesin për dy trima
Si fishek që i dhez cetina
Dy djemt fortë zemër shqiptari
Sikur Hamëz e Adem Jashari
O Adem Jashari

n'Shqiptari krejt anë e m'ban
jo ma t'mirë dy shokë si gjën
Beqir Gashin e Mujë Krasniqin
Kjo Kosovë kështu vet i rriti
Si për kangë me qifteli
Si për pushkë edhe për trimni
Rritë në odat e Kosovës
Si bilbila tu ja thanë kangës
O tu ja thanë kangës

Deri tash o shkau i zi
O t'kam vra n'kangë me qifteli
E sa herë t'kam vra me kangë
Aq herë pushkë unë kam me t'dhan-e
Kështu tha trimi Beqir Sefa
Për Kosovë o jo s'mdhimbet jeta
Se me zemër i kam knu-e
E për të kam me luftu-e
O kam me luftu-e


Ky tekst u dërgua nga Euron

Rifat Berisha - Pyet Drenica E Dukagjini
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pyet Drenica E Dukagjini".
3. Video është e këngës "Pyet Drenica E Dukagjini", por nuk këndohet nga Rifat Berisha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rifat Berisha:


Komente 0