Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rifat Berisha & Mejdi Berisha - Kenge Per Ismet Bicaj Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


1. O trojet tona more flakë po digjen
Mir Evropë o po e lunë hilen
Qysh s’na nali more ni here flaken
O keq na nxuni o ne fyt kafshaten.

Qu sa trimi more dhe u nis e
Fluturoi o prej Suedis e
Që sa vjet o atje pat shkue
O me familje o more me u strehu e.

2. O lamtumir o moj bija e fisit
T’pata zgjedhë o si ni degë lisi
Si ni lule more per rranz bjeshkes
O t’pata zgjedhë o per shoqe t’jetës.

Por kshtu zoti more shkru e ka e
Unë prej jush o duhet me u da e
Se ni here une jam betu e
O per Kosoven o more me luftu e.

3. O lamtumir o ju femjet e mi e
I përqafoi o me lot ne sy e
ktu n’dhe të hujunë jam tu ju lan e
O se po me thrret o Kosova nan e.

Po Kosoven na e kemi nan e
Nën kamë t’shkaut o nuk mujm me lan e
Ma s’duron o zemra e Ismetit
O lamtumir o po i thot gyrbetit.

4. O lamtumir o ti moj Europe e
Se me rrena o na ke ngop e
Qysh s’e the o me kohë ni fjal e
O mej thanë shkaut o krimin me ndal

Po se tash po e ndalim vet e
Ja te gjithë ja atje me vdek e
T’gjith do t’shkrihem more t’gjith do t’vdesim
O ner kamë te shkaut o ma nuk do t’mbesim

5. O fluturim o asht kthy e n’Atdhe
Në çdo front o shkoi si rrufe e
Ish betue ai more n’mes flamurit
O kush se ndal jo more Burim Gurin

Por ni dit o u ndal burimi
Pushoi zemra e ni trimi
Po ni dit o u perplas guri
O pushoi zemra o more e ni burri

Por na la o ni amanet e
T’kthehen shqipet ne vend te vet e
Ismet Bicaj o ni zemer burri
O n’Kosovë thrret o si Burim Guri


Ky tekst u dërgua nga Verim Blakaj

Rifat Berisha & Mejdi Berisha - Kenge Per Ismet Bicaj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenge Per Ismet Bicaj".
3. Video është e këngës "Kenge Per Ismet Bicaj", por nuk këndohet nga Rifat Berisha & Mejdi Berisha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rifat Berisha:


Komente 0